CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian
Ultrainnova - Stahlkonstruktionen - Design, Konstruktion - SandwichplatteModulare Hütten

BEHÄLTER

PAVILLONS

CONTAINER-UMKLEIDERÄUME

CONTAINERGARAGEN

 CONTAINERHALLEN

CONTAINER-HOTELS

EU-PROJEKT

MARKA

SHOP

REALISIERUNGEN

HINWEIS

NEWS

KONTAKT

LOGIN

CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian

Servicecontainer – warum lohnt es sich?

GASTRONOMIE-PAVILLON

Container usługowy – dlaczego warto? | Ultramodula

 

Als vor einigen Jahrzehnten Malcolm McLean, der Urheber der Idee sowohl des Containerschiffes selbst als auch des Behälter Transportunternehmen, er seine Idee der Welt präsentierte, war ihm wahrscheinlich nicht klar, wie groß die Veränderung war, die er damit einleitete. Behälter transportowe nie tylko zrewolucjonizowały branżę transportową, umożliwiając efektywny transport towarów na całym świecie, ale znalazły również zastosowanie dla szeregu konstrukcji, od Häuser i biur po sklepy czy kawiarnie. Jedną z najpopularniejszych form wykorzystania tych obiektów jest kontener usługowy – dlaczego warto go wybrać i co sprawia, że stał się obecny właściwie w każdej branż? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

 

Zalety kontenerów usługowych

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie stała jest jedynie zmiana, wszystkie firmy szukają sposobów na poprawę wydajności i równoczesne obniżenie kosztów. Jednym ze sposobów, w jaki mogą to zrobić, jest wykorzystanie kontenerów jako miejsca świadczenia usług. Takie obiekty mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi budynkami, a atrakcyjna cena nie jest tą najważniejszą.

Wszechstronność zastosowania

Kojarząc kontenery z kiepskiej jakości blaszanymi garażami, ciężko wyobrazić sobie ich użytkowanie jako współczesnego punktu usługowego. Jednak oferowane obecnie na rynku kontenery usługowe to nowoczesne Pavillons o wszechstronnym zastosowaniu. Pawilony takie można dostosowywać i wyposażać do różnych celów, od kawiarni i punktów gastronomicznych po kasy biletowe i centra informacyjne czy też salony kosmetyczne i fryzjerskie. Kontenery można modyfikować, aranżując je adekwatnie do potrzeb danej branży i firmy zapewniając wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla klientów i personelu. Renomowani producenci mają w swojej ofercie Servicepavillons w różnych rozmiarach, z różnym wyposażeniem i, co ważne, dają możliwość zmiany zarówno w konstrukcji zewnętrznej (np. w ilości i umiejscowieniu okien), jak i wewnątrz Container (przykładowo dodając ściany działowe). 

Modułowość i elastyczność

Od samego początku idea kontenerów transportowych zakładała ich budowę modułową – takie same “klocki” łatwo było pomieścić na pokładzie kontenerowca. Dla kontenerów usługowych w praktyce daje to w każdej chwili możliwość powiększenia Pavillon usługowego o kolejne moduły. Co ciekawe, istnieje możliwość rozbudowy nie tylko w poziomie, ale również “w pionie”, czyli do góry. Kontenery oferowane przez profesjonalnych producentów można bowiem piętrować. Aby było to możliwe, muszą mieć one odpowiednią konstrukcję. Wysokiej jakości pawilony mają solidną budowę: rama jest wykonana z kształtowników zimno-giętych o grubości 4 mm, a aby całość kontenera finalnie była naprawdę mocna, słupy skręcane do ramy górnej i dolnej również są zrobione z wytrzymałych kształtowników, najlepiej zimno-giętych. Tylko tak wytrzymała konstrukcja pozwala na piętrowanie. A jest to ciekawa opcja, bo na mniejszym obszarze gruntu, można zmieścić większą powierzchnię usługową.

Krótki czas realizacji i mobilność

Kolejną zaletą, kontenerów usługowych jest ich mobilność. Wynika ona z ich konstrukcji i formy montażu. Postawienie tego typu pawilonu to bardzo prosty proces. Po wybraniu najlepszego modelu dla swojej działalności i dopasowaniu do indywidualnych wymagań wystarczy tylko zbudować fundament z gotowych bloczków fundamentowych. Taka operacja nie zajmie dłużej niż jeden dzień, a w międzyczasie warto doprowadzić odpowiednie instalacje: elektryczną i wodną. Gotowy kontener usługowy stawiany jest w wyznaczonym miejscu za pomocą dźwigu lub HDS, a zajmuje to zaledwie kilkanaście minut.

außerdem modular charakter kontenerów oznacza, że można je łatwo transportować i przenosić. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku punktów usługowych, które mogą potrzebować często zmieniać lokalizację tak jak na przykład food trucki lub dla obiektów sezonowych, np. sklepików z pamiątkami. 

Haltbarkeit

Kontenery to doskonały wybór dla punktów usługowych, ponieważ są trwałe, bezpieczne i odporne na warunki atmosferyczne. Wykonane ze stali są zbudowane tak, aby wytrzymać trudne warunki transportu morskiego, dzięki czemu idealnie nadają się do tworzenia budynków różnego przeznaczenia. Wytrzymałość oznacza też, że kontenery wymagają minimalnej konserwacji i mogą służyć przez długie lata przy niewielkim nakładzie prac remontowych, co czyni je opłacalną opcją.

 

Kontener usługowy to niskie koszty

Wspomniana już długowieczność to nie jedyna oszczędność związana z Behälter usługowymi. W porównaniu z tradycyjnymi budynkami z cegły i zaprawy, kontenery są znacznie tańsze w postawieniu i modyfikacji. Wymagają również mniej czasu (czyli pieniędzy) na budowę, co czyni je doskonałym wyborem dla firm, które chcą szybko rozpocząć działalność. A im szybciej rozpocznie się sprzedaż usług, tym szybciej zwróci się początkowa inwestycja. Co ważne, poza niskim kosztem zakupu pawilonu usługowego warto podkreślić ekonomię utrzymania tego typu obiektu. Rachunki za media będą znacząco niższe niż dla typowego Gebäude usługowego.

 

Dlaczego warto wybrać kontener usługowy?

Bo to wszechstronne, elastyczne i tanie rozwiązanie. Standard wykończenia nowoczesnych Pavillons usługowych jest naprawdę wysoki, co w połączeniu z szerokimi możliwościami aranżacji sprawia, że świetnie sprawdzają się niezależnie od branży i typu oferowanych usług. Kontenery usługowe, podobnie jak inne obiekty budowane w ten sposób, mają wiele zalet. Szczególnie warto pamiętać o tym, że:

  • kontenery usługowe to niskie koszty: zarówno zakupu i postawienia, jak i eksploatacji;
  • ich szybki montaż sprawia, że czas realizacji projektu jest znacznie krótszy nie w przypadku tradycyjnego budynku;
  • Bau modułowa dająca możliwość rozbudowy wraz z rozwojem prowadzonej działalności to opcja, jakiej nie daje żaden inny obiekt.

Neueste Einträge